fbpx

Identyfikacja Wizualna

Identyfikacja wizualna to zestaw elementów graficznych, który  opowie klientowi wprost, czym zajmuje się Twoja firma. W najprostszym tego słowa znaczeniu, jest to wizerunek przedsiębiorstwa, który tworzy nazwa, kolorystyka i szereg innych materiałów firmowych.

Dobrze zaprojektowana identyfikacja wizualna marki, korzystnie wpływa na jej odbiór przez klientów i buduje zaufanie do firmy. Właśnie przez to, marka staje się konkurencyjna i zapamiętywalna na rynku. Daj się zauważyć innym!

Elementy identyfikacji wizualnej:

identyfikacja wizualna projekt logo

Logo

Logo jest charakterystycznym i unikalnym znakiem rozpoznawalnym marki. Może składać się z samego logotypu – czyli tekstowej części (najczęściej nazwa firmy) lub z elementu graficznego, tzw. sygnetu.

identyfikacja wizualna typografia

Typografia

Dobór odpowiednich fontów, które będą używane w wykorzystywanych materiałach marketingowych jest ważnym elementem identyfikacji wizualnej marki. Dobrze dobrana typografia ułatwia czytanie, a także wzmacnia przekaz prezentowanych treści. 

identyfikacja wizualna kolorystyka

Kolorystyka

Kolory są kolejnym ważnym aspektem, które mają ogromny wpływ na rozpoznawalność marki. Każda barwa niesamowicie oddziałowuje na naszą podświadomość, dlatego tak istotne jest aby reprezentacyjne kolory danej firmy były odpowiednio dobrane do jej unikalnego charakteru.

identyfikacja wizualna księga znaku

Księga znaku

Księga znaku to instrukcja prawidłowego stosowania logo, tak aby każdy będzie z nim pracował, wiedział w jaki sposób go używać. Są to zebrane parametry, pole ochronne i proporcje, które szczegółowo opisują zaprojektowany znak. 

identyfikacja wizualna projekt strony www

Strona WWW

Strona internetowa jest kolejnym elementem identyfikacji wizualnej marki. Powinna zawierać wszystkie powyższe elementy, być spójna i nowoczesna, tak aby odbiorca od razu wiedział, że znalazł się w odpowiednim miejscu w sieci. 

identyfikacja wizualna social media

Social Media

Każda grafika stworzona na Twoim profilu, powinna od razu komunikować odbiorcy, jaka marka do niego mówi – nawet bez większego zagłębiania się w treść. Dzięki dobrze zaprojektowanym szablonom graficznym, można w łatwy sposób prowadzić zapamiętywalne kanały na Social Mediach.

identyfikacja wizualna materiały firmowe

Materiały firmowe

Elementami towarzyszącymi marce, które będą ją identyfikowały, są również wszelakie materiały drukowane tj. foldery, katalogi, rollupy, ale także etykiety i opakowania produktowe, a nawet stroje pracownicze. Wszystkie te elementy dobrze zaprojektowane, nadają marce spójności i unikalnego charakteru.

Co wyróżnia naszą Pracownię?

Najważniejszym aspektem w pracy nad identyfikacją wizualną między projektantem, a klientem jest komunikacja. Każdy projekt jest wyjątkowy i wymaga indywidualnego podejścia, dlatego za nim przejdziemy do tworzenia materiałów drukowanych, zapraszamy Was do naszej pracowni, gdzie wspólnie zajmujemy się dobieraniem odpowiedniego koloru farb i właściwego papieru.


Nasze studio wyposażone jest również pracownią drukarską, dzięki czemu trzymamy pieczę nad każdym etapem tworzenia wizerunku twojej marki lub produktu. Łączymy nasze doświadczenie projektowe z rzemieślniczymi umiejętnościami, które pozwalają nam zachować najwyższą jakość i unikalność tworzonych materiałów.

Jakie korzyści przyniesie Twojej firmie
dobra Identyfikacja Wizualna?

Dobra identyfikacja wizualna to inwestycja na lata, która skutecznie podkreśli charakter Twojej firmy. Projekty graficzne, które są nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne i  dopasowane do działalności marki – wyróżniają się na tle konkurencji. Wszystko to wpływa na pozytywny i profesjonalny odbiór przedsiębiorstwa na rynku. 

Zobacz co mówią nasi klienci:

Poprosiłem o kompleksowy projekt identyfikacji firmy, wszystko od początku do końca zostało wykonane szybko i profesjonalnie. Polecam z całego serca"
Przemysław Osemlak
Fondo
"Ania i Michał przygotowali dla mnie identyfikację wizualną nowego lokalu gastronomicznego. Współpraca z nimi to czysta przyjemność! Są kreatywni, otwarci i bardzo profesjonalni! Efekty przeszły moje oczekiwania! Jeszcze raz dzięki!"
Ewa Bednarska
Soul In The Bowl
„Jestem niesamowicie zadowolona ze współpracy z Anią. Ania stworzyła pełną identyfikację wizualną mojej firmy, zaprojektowała stronę, jak również złożyła i odpowiadała za oprawę graficzną moich dwóch e-booków. Gorąco polecam!”
Logo svenska
Kasia Boberek
Svenska

Jesteś zainteresowany współpracą?

Pobierz Brief projektowy i odpowiedz na kilka pytań związanych z Twoją marką. To pozwoli nam szybciej zapoznać się z Twoim projektem oraz przygotować ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.

Gotowe?

Wyślij nam przygotowany Brief na maila:

pracowniawitryna@gmail.com

W ciągu 48h prześlemy Ci

przygotowaną dla Ciebie ofertę projektową.

Sprawdź nasze pozostałe realizacje